Kulturalny październik w ZSP

Dodano: 27-10-2018

Październik 2018 upłynął nam pod znakiem wydarzeń kulturalnych.

14.10.2018r. w kościele pw. św. Kazimierza w Kartuzach świętowaliśmy Dzień Nauczyciela z grupą Posaunenchor z Olsberga w Niemczech.

19.10.2018r. Posaunenchor dał koncert muzyki rozrywkowej i klasycznej w naszej szkole. Uczestniczyli w nim uczniowie i nauczyciele ZSP oraz goście z SP w Kiełpinie.

Dla członków zespołu przygotowaliśmy miły dzień w szkole – uczniowie oraz p. Aleksandra Grzędzicka przedstawili informacje o naszych działaniach w języku niemieckim; gości oprowadzono po szkole i pokazano bazę dydaktyczną (zrobiła ona na Niemcach ogromne wrażenie), przybliżono im kulturę Kaszub i odbywające się co roku Forum Twórczości Kaszubskiej. Kucharze i gastronomia przygotowali też oficjalny obiad i deser.

Dla gości z SP w Kiełpinie też przygotowano poczęstunek oraz kilka niespodzianek. Uczniów zapoznano z ofertą edukacyjną naszej szkoły oraz zajęciami dodatkowymi, jakie oferuje nasza placówka (staże zagraniczne, wolontariat itp.)

24.10.2018r. uczniowie klas III T i IV T, z p. Judytą Ducher i p. Hanną Penkowską, wybrali się do Gdańska na inscenizację „Dziadów” Adama Mickiewicza. Udział w przedstawieniu przybliżyć miał i usystematyzować uczniom problematykę tego romantycznego dramatu, tak ważnego w kulturze polskiej; stanowiącego też kanon lektur szkolnych.