Europejski Dzień Języków 2018

Dodano: 28-09-2018

Czwartek 27 września 2018r. był w naszej szkole bardzo emocjonującym dniem. Częścią obchodów Światowego Dnia Turystyki był Dzień Języków Obcych, który zorganizowały p. Aleksandra Grzędzicka i p. Anna Krokocka. W ramach obchodów Dnia Języków została zorganizowana lekcja gier i zabaw językiem niemieckim i angielskim. Zaproszeni uczniowie z opiekunami ze szkół w Staniszewie i Egiertowie, wraz z uczniami z klasy II i III naszego Technikum przez półtora godziny rozwiązywali zadania np. Domino Językowe, gra Milionerzy, „biegają dyktando”, Quizizz oraz zwiedzali szkołę odszukując ukryte kody QR i wykonując odczytane z nich polecenia. Na zakończenie uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez uczniów ZSP w Somoninie pod kierunkiem p. A. Drzewieckiej i p. J. Skrzypkowskiej. Na zakończenie imprezy uczestnicy za swoją ciężką pracę na lekcji otrzymali słodkie nagrody i pamiątkowe dyplomy. Najlepszym podsumowaniem tych zajęć była, wyrażona przez uczniów szkół podstawowych, chęć uczestnictwa w kolejnych takich lekcjach w naszej szkole.