Dzień Sybiraka 2018

Dodano: 17-09-2018

Jak co roku w dniu 17 września, tak i tym razem uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w Światowym Dniu Sybiraka w Szymbarku. XV już zjazd Sybiraków i uroczystości ku czci ofiar Golgoty Wschodu rozpoczęły się w CEiPR w Szymbarku 17 IX 2018r. o godzinie 13.00 odegraniem hymnu przez orkiestrę wojskową, Apelem Poległych oraz mszą świętą koncelebrowaną, ze wspaniała oprawą wojskową i muzyczną Cappelli Gedanensis. W uroczystościach udział wzięło wielu znamienitych gości, z przedstawicielami władz lokalnych i wojewódzkich na czele.

Grupa z naszej szkoły (uczniowie klas III ZSZ a i b pod opieką p. Marii Konkel i p. Hanny Penkowskiej) udała się do Szymbarka już ok. godz. 11.00 i dzięki uprzejmości organizatorów imprezy oraz pracowników CEiPR, mogła poznać znajdujące się tam obiekty historyczne i pamiątkowe, oprowadzona przez przewodnika. Dzięki temu udział w samych uroczystościach Dnia Sybiraka był dla młodzieży bardziej świadomym i wzruszającym przeżyciem.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za bezinteresowne zaangażowanie w budowanie pamięci historycznej.