Wyjazd do Warszawy

Dodano: 19-06-2018

Sprawozdanie z wycieczki do Warszawy

W dniu 14.06.2018 młodzież z klas 2b ZSZ, 3t T, 3b ZSZ, 1t T, 1a BS1, 1b BS1 udała się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Pieczę nad uczniami sprawowali: Martyna Grzędzicka, Monika Dobke, Mateusz Jancen, Hanna Penkowska oraz pani dyrektor Elżbieta Świętoń. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Wyjazd odbył się dzięki uprzejmości pana posła Stanisława Lamczyka.
Uczniowie mieli okazję pospacerować po starym mieście, a następnie całą grupą, idąc Krakowskim Przedmieściem i ulicą Nowy Świat, udali się na ulicę Wiejską 4,6,8 gdzie znajduje się Sejm. Na miejscu czekał na uczniów pan Lamczyk, który wprowadził ich do Domu Poselskiego, w którego restauracji młodzież wraz z opiekunami zjadła uroczysty obiad.
O godzinie 17, pod okiem pani przewodnik, rozpoczęło się zwiedzanie Sejmu. Uczniowie przez chwilę przysłuchiwali się obradom a następnie w oddzielnej sali została przedstawiona historia Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej.
O godzinie 18.30, po podziękowaniach skierowanych do Pana posła Stanisława Lamczyka, młodzież wyruszyła w drogę powrotną do domu.