Uczniowie klasy III ZSZb w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Dodano: 11-06-2018

Dnia 5 czerwca 2018r. uczniowie klasy III ZSZ b wraz z opiekunami p. Alicją Drzewiecką i  p. Tomaszem Pytką wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Głównym celem wyjazdu było poznanie historii, okrucieństwa i konsekwencji II Wojny Światowej, przedstawienie katastrofy, która dotknęła cały świat, a także pielęgnowanie pamięci o jej ofiarach i bohaterach. Wyjazd zorganizowano w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Młodzież zwiedziła wystawę główną, która została podzielona na trzy bloki narracyjne, tj. „Droga do wojny”, „Groza wojny”, „Długi cień wojny”. Uczniowie klasy trzeciej mieli okazję zobaczyć eksponaty, filmy ze wspomnień świadków, czołgi, torpedy oraz inne rodzaje uzbrojenia.

Wycieczka zakończyła się seansem filmowym w kinie „Helios” w bardzo miłej i spokojnej atmosferze. Była to ostatnia wycieczka klasy.