Akcja profilaktyczna – czerwiec 2018

Dodano: 11-06-2018

Dnia 6 czerwca 2018r.  w naszej szkole odbyła się kolejna akcja „Rzuć palenie razem z nami” w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia, który przypada na koniec maja.  Ponieważ w szkole odbywał się „Międzyszkolny Turniej piłki nożnej 2018” , organizowany przez panią Agnieszkę Głodowską i nauczycieli wychowania fizycznego, w którym brali  udział również uczniowie z kilku okolicznych  szkół  podstawowych, akcja profilaktyczna odbyła się wraz z promowaniem zdrowego stylu życia – pod hasłem „Wybieram sport – nie palę!” Drużyny grały w piłkę nożną, uczniowie naszej szkoły rozdawali ulotki o szkodliwości i kosztach palenia i kibicowali grającym. W przerwach meczu wszyscy mogli poczęstować się pysznościami, przygotowanymi przez naszych kucharzy, pod kierunkiem pani Joanny Skrzypkowskiej. Drożdżówka, pizza i zupa pomidorowa cieszyły się dużym powodzeniem, a do ugaszenia pragnienia była czysta zdrowa woda – bez ograniczeń. Uczniowie tego dnia korzystali ze świeżego powietrza, pysznego i zdrowego jedzonka i dobrej zabawy. Z rozmów z uczniami i nauczycielami wynika, że ta forma profilaktyki antynikotynowej podobała się każdemu.

Dziękuję wszystkim, którzy propagowali tego dnia zdrowy styl życia bez nałogów. Kolejna akcja profilaktyczna już w nowym roku szkolnym.

Anita Leszkowska- pedagog szkolny