„Wiosenne Inspiracje” 2018

Dodano: 22-03-2018

Dnia 22 marca 2018 roku dwoje uczniów naszej szkoły: Wiktoria Pawelczyk i  Przemysław Birr (klasa II technikum organizacji żywienia i usług gastronomicznych), wzięło udział w II Wojewódzkim Konkursie Gastronomicznym „Wiosenne Inspiracje”, który odbywał się w Gdyni. Jego hasłem przewodnim była „Zakąska inspirowana Wielkanocą i  deser w barwach biało czerwonych”. Do konkursu zakwalifikowało się 10 szkół, m.in. z Gdańska, Gdyni, Pucka, Wejherowa, Tczewa, Rumi, Sierakowic i Somonina. Opiekunem naszej grupy była p. Joanna Skrzypkowska.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali deser – „Mille Fuielle” z ciasta francuskiego z malinami w kremie waniliowym; oraz zakąskę – „Comber z królika z puree z palonego selera i pietruszki z sosem musztardowym”. Na przygotowanie potraw i prezentację uczestnicy mieli 120 minut.

Konkurs był okazja do wymiany doświadczeń i integracji z uczniami z innych szkół, rozwijania umiejętności praktycznych i umiejętności prezentacji potraw. W trakcie pracy uczniom przeświecało motto „Każdy posiłek to podróż w krainę smaku”.  Potrawy konkursowe  dały naszym uczniom 4 miejsce. Już ostrzymy noże na udział w konkursie w przyszłym roku.