Wielkanocna Zbiórka Żywności Banków Żywności

Dodano: 17-03-2018

Nakarmić tych, których nie widać

16-17 marca 2018r. ruszyła Wielkanocna Zbiórka Żywności Banków Żywności.

Samotni rodzice i osoby starsze, niedożywione dzieci, osoby zmagające się z  chorobami, ludzie, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności. Niewidoczni. Choć potrzebują pomocy, to nie spotkamy ich na ulicy czy przed sklepem, proszących o żywność. Nie pozwala na to ich godność. Misją Banku Żywności w Trójmieście jest stałe docieranie do takich osób z pomocą. To również dla nich, wraz z wolontariuszami prowadzona jest cyklicznie  Wielkanocna Zbiórka Żywności, która  w tym roku odbyła się 16-17 marca, w 14 miejscowościach na Pomorzu, między innymi w Somoninie. 

Oczywiście mogliśmy liczyć również na naszych cudownych wolontariuszy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, którzy w tym roku szczególnie zbierali żywność dla podopiecznych z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Somoninie oraz dla rodzin najbardziej potrzebujących w gminie Somonino.
Tym razem nie zawiodła klasa  1BSb. Za szczególne  bezinteresowne zaangażowanie i gorące serce, szczególnie w tak trudnych warunkach pogodowych dziękujemy: Natalii Cieszyńskiej, Patrycji Elgert, Paulinie Neumiler oraz Miłoszowi Reglińskiemu.