Sukces w konkursie recytatorskim – marzec 2018

Dodano: 12-03-2018

Przemysław Birr i Sandra Drążkowska laureatami Wojewódzkiego Kaszubskiego Konkursu Recytatorskiego: W romantycznej scenerii – rzecz o „Panu Tadeuszu”

6 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie odbył się Wojewódzki Kaszubski Konkursu Recytatorski: W romantycznej scenerii – rzecz o „Panu Tadeuszu”, w którym udział wzięło dwoje uczniów naszej szkoły: Sandra Drążkowska i Przemysław Birr. Przygotowywała ich p. Judyta Ducher.
Celem konkursu było odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów, doskonalenie umiejętności pięknego operowania słowem – językiem kaszubskim oraz warsztatowych umiejętności recytatorskich, inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze, a także promowanie młodych talentów oraz artystyczna konfrontacja młodych recytatorów. Każdy uczestnik recytował wybrany fragment o kulinariach z „Pana Tadeusza” w języku kaszubskim.
Przemysław Birr zajął I miejsce, a Sandra Drążkowska – II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Gratulujemy!!!