Lekcja w obsługi konsumenta w IV T

Dodano: 02-03-2018

W środę 21 lutego 2018 roku dziewczyny z klasy IV Technikum Hotelarskiego wpadły na świetny pomysł, aby w ten dzień zorganizować słodką środę – każda będzie mogła zrobić to, co lubi i potrafi najlepiej. Dziewczyny dobrały się w pary i wspólnie wymyśliły, co takiego przygotują, aby zaimponować Pani Dyrektor swoim kulinarnym talentem. Na okrągłych stołach w sali numer 11 pojawiły się takie przysmaki jak: czekoladowe babeczki z nadzieniem wiśniowym przystrojone cukrem pudrem, roladki z tortilli z wędzonym łososiem oraz serkiem obwiązane dookoła szczypiorkiem, sakiewki z ciasta francuskiego jak również z ciasta kruchego w środku z jabłkiem oraz cynamonem, waniliowe babeczki w środku z nutellą oraz orzechami, pancakes przekładane czekoladą i przyozdobione truskawkami, wśród słodkości znalazła się również potrawka z kurczaka oraz ryżu z pieczarkami i cebulą, a na orzeźwienie dziewczyny zrobiły shake truskawkowo-bananowy. Wszystkie wykonane  przez uczennice klasy IV Technikum Hotelarskiego potrawy były bardzo smaczne i wszystkim smakowały, na co potwierdzeniem jest uśmiech Pani Dyrektor na jednym ze zdjęć. Nasze kulinarne wypieki możecie obejrzeć poniżej na zdjęciach 🙂