Uczniowie ZSP z Somonina na stoku narciarskim w Wieżycy

Dodano: 12-02-2018

Dnia 12 lutego 2018 r. uczniowie klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej wraz z wychowawcą p. Alicją Drzewiecką oraz opiekunem p. Tomaszem Pytką wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Centrum Aktywnego Wypoczynku „Koszałkowo” w Wieżycy.

W trakcie wyjazdu uczniowie mogli skorzystać z różnych atrakcji, m. in. z nauki jazdy na nartach pod opieką instruktora jazdy, zjazdów na nartach, snowtubingu  –  „pontonów śnieżnych”. Po zjazdach uczniowie mieli okazję się ogrzać w pomieszczeniu „Grill”, skosztować kiełbaski z ogniska, a także włoskiej pizzy z Pizzerii „Gawra”.

Uczestnictwo w wyjeździe pozwoliło uczniom nabyć i udoskonalić umiejętności jazdy na nartach, zintegrować się z grupą, przezwyciężyć strach, z którym walczyli od lat, a także spełnić marzenie, którym było założenie specjalistycznego sprzętu narciarskiego.

Wszyscy uczestnicy zadowoleni z powodu udanego wyjazdu powrócili bezpiecznie z powrotem do szkoły i z utęsknieniem oczekują kolejnej wyprawy.