Licealiada Piłki Nożnej Halowej Dziewcząt

Dodano: 26-01-2018

23 stycznia 2018 r. odbyła się po raz pierwszy w naszym powiecie Licealiada Piłki Nożnej Halowej Dziewcząt. Impreza  współfinansowana ze środków Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach, zorganizowana została przez nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie: Mateusza Jancena i Tomasza Pytkę. Udział w zawodach wzięło sześć szkół Powiatu Kartuskiego. Miejsce pierwsze zajęła drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach, drugie miejsce, po zaciętej walce, przypadło Zespołowi Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach; na podium stanęły również reprezentantki Zespołu Szkół  Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie.

Piłka nożna dziewcząt cieszy się w powiecie coraz większym zainteresowaniem. Naprzeciw temu, organizując turniej, wyszli wyżej wymienieni nauczyciele wychowania fizycznego. Mile zaskoczeni dużą frekwencją planują propagować tę dyscyplinę  sportu także na boiskach otwartych, co w przyszłości zaowocuje rozgrywkami „jedenastek” dziewcząt.

Organizatorzy dziękują za pomoc Dyrektor Szkoły Podstawowej w Goręczynie – Pani Elżbiecie Korzeniewskiej oraz opiekunom drużyn.