IX edycja konkursu „O Złotą Szpilkę Fryzjerską”

Dodano: 26-01-2018

18 stycznia 2018r. w Zespole Szkół Technicznych w Kartuzach odbył się konkurs fryzjerski, którego tematem przewodnim były w tym roku „Weneckie inspiracje karnawałowe”.

ZSP w Somoninie reprezentowała Daria Mering – uczennica klasy II ZSZa. Jej modelką była Angelika Dampc. Uczennice przygotowywały się do konkursu przez kilka tygodni, przede wszystkim w kwestii sposobu upięcia włosów. W makijażu pomogły Agnieszka Socha i Julia Neubauer (klasa III T). Warto dodać, iż maska była malowana – stylizacja koronką i złotem. Nad warsztatem czuwała właścicielka zakładu, w którym Daria odbywa praktyki zawodowe. Z kolei nad sprawami merytorycznymi  (m.in. autoprezentacją) p. Agnieszka Głodowska i p. Aleksandra Grzędzicka. W konkursie dziewczynom towarzyszyła, w roli opiekuna, p. Hanna Penkowska.

Był to pierwszy udział uczniów ZSP w Somoninie w tym konkursie. Dzięki temu mamy ogólny pogląd na jego organizację i przede wszystkim zdobyliśmy doświadczenie w tego typu zmaganiach. Konkurencja była zacięta, ale też poziom profesjonalizmu niezwykle wysoki. Konkurs przyciąga co roku fryzjerki z całego województwa pomorskiego.