Gwiżdże 2017

Dodano: 02-01-2018

Jak co roku w okresie przedświątecznym, nasza szkolna grupa „Gwiżdże” oraz pani dyrektor Elżbieta Świętoń z życzeniami i radosną kolędą odwiedzili okoliczne szkoły i firmy. W piątek 22.12.2017r. byliśmy w Przedszkolu „Aniołek” w Kiełpinie, SP w Somoninie oraz w firmach Artstal i Radbur w Somoninie. Wszędzie życzliwie przyjęci, uczniowie kultywowali kaszubskie zwyczaje i język oraz prezentowali swoje talenty artystyczne. W tym roku naszymi Gwiżdżami byli: gwiazdor – Maciej Marszałkowski (III T), policjant – Damian Richert (II T), łobuzy – Dawid Klawikowski i Jan Stromski (II T), anioł – Klaudia Kassner (II T), diabeł – Jan Leyk (I T), śmierć – Agata Zimmermann (II T), kominiarz – Laura Piekarska (III T), bocian – Weronika Bladowska (I T), koń – Mateusz Kleina (III T), koza – Klaudia Niemc (II T), baba – Sandra Drążkowska (II T) i dziad – Przemek Birr (II T). Grupę do występów, jak zwykle świetnie, przygotował pan Maciej Urban.

Zwieńczeniem piątkowego tournee był występ w szkole (ZSP) podczas świątecznego apelu.

Premiera występu „Gwizdże 2017” miała miejsce 13.12.2017r. podczas wigilii powiatowej, organizowanej w naszej szkole.