Lekcje z ZUS 2017

Dodano: 14-12-2017

W listopadzie 2017 roku w ramach zajęć „Podstawy przedsiębiorczości” klasa II technikum brała udział w „Lekcjach z ZUS”. Tematyka zajęć dotyczyła funkcjonowania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nauczyciel prowadzący zajęcia 28 września 2017 roku uczestniczył w szkoleniu w gdańskiej siedzibie ZUS, tam też otrzymał materiały dla uczniów oraz scenariusze zajęć.

„Lekcje z ZUS” to pierwszy, autorski, projekt ZUS, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków zdaje sobie sprawę z tego, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja o wykluczeniu się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

27 listopada odbyła się „Olimpiada z ZUS” – etap szkolny. Wzięło w niej udział 15 uczniów z klasy II technikum. Do kolejnego etapu – wojewódzkiego – mogły przejść trzy osoby, które uzyskały minimum 11 pkt na 20 możliwych. Z racji tego, iż 3 osoby znalazły się na równoległym trzecim miejscu konieczne było przeprowadzenie dogrywki, która odbyła się 12 grudnia.  Ostatecznie następujące osoby będą reprezentować szkołę na wojewódzkim etapie Olimpiady w marcu 2018 roku:

  1. Joanna Sikora
  2. Żaneta Dargacz
  3. Wiktoria Dobrowolska

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!

ulotka- Lekcje z ZUS