Konkurs i warsztaty w Wejherowie – 14.12.2017

Dodano: 15-12-2017

Walczyli o tytuł Master of Chicken

„Kurczak w domu i szkole, nie tylko w rosole” – pod takim hasłem odbył się finał cyklu pomorskich warsztatów kulinarnych, prowadzonych przez Pomorskie Zrzeszenie Hodowców Drobiu i Producentów Jaj, który odbył się w pracowniach gastronomicznych ZSP nr 3 w Wejherowie 14 grudnia 2017r. Swych sił próbowali najlepsi uczniowie szkół gastronomicznych z Pomorza.

Celem warsztatów i konkursu było promowanie polskiego mięsa drobiowego. W ramach projektu przeprowadzono warsztaty kulinarne w wybranych szkołach gastronomicznych na terenie Pomorza: ZS nr 1 we Władysławowie, ZSP w Kłaninie, PCKZiU w Pucku, ZSP w Przodkowie, ZSP w Somoninie, ZSP w Sierakowicach, PZS nr 2 w Kościerzynie oraz w ZSP nr 3 w Wejherowie. Warsztaty prowadzili najlepsi kucharze w kraju – Przemysław Langowski i Kazimierz Żołnowski – kucharscy wicemistrzowie świata i współtwórcy rekordu Guinessa. W ramach projektu nagrodzeni byli uczniowie, którzy wykazali się wyjątkowym potencjałem w dziedzinie gastronomii. Zwycięskie drużyny z każdej szkoły zakwalifikowały się do udziału w konkursie gastronomicznym, podczas spotkania podsumowującego w Wejherowie. Konkurs zakładał rywalizację o tytuł „Mistrza sztuki kulinarnej z wykorzystaniem drobiu”. Nasz zespół w składzie: Klaudia Mejer i  Przemysław Birr z klasy II Technikum wywalczył III miejsce, przygotowując według własnego pomysłu danie zasadnicze – Szaszłyki z kurczaka z sosem z mango i żurawiną i  przekąskę – Roladki z piersi z kurczaka. Brawo!

Wielką atrakcją spotkania był pokaz kuchni molekularnej, podczas którego przy użyciu ciekłego azotu przygotowano lody.