Dzień Wolontariusza 2017

Dodano: 08-12-2017

W Dniu Wolontariusza, który świętowaliśmy w szkole po raz pierwszy, 5 grudnia 2017’ odbył się koncert charytatywny dla naszego ucznia. Przemek Flis z kl. II b ZSZ  uległ tego lata wypadkowi komunikacyjnemu, w którym uszkodził kręgosłup i doznał całkowitego niedowładu nóg. 23 listopada wyszedł ze szpitala. Obecnie oczekuje na aktywny wózek inwalidzki, którego koszt to duże wyzwanie finansowe. Jednak najdroższym leczeniem jest  rehabilitacja, dzięki której wzrastają szanse jego powrotu do zdrowia. Dlatego Szkolne Koło Wolontariatu „POMOCNA DŁOŃ” i cala społeczność szkolna włączyła się nie tylko we wcześniejsze kwesty na rzecz kolegi, ale przygotowała specjalny koncert, na który zaproszono wszystkich zainteresowanych, rodziców, pracodawców i sympatyków szkoły, by okazać Przemkowi wsparcie duchowe, ale i  rozpropagować możliwość finansowego wsparcia Fundacji, która zbiera środki na rehabilitację i leczenie. Tego dnia zaśpiewał dla wszystkich H.U.B.E.R.T z Kartuz. Nie zabrakło oczywiście Przemka, któremu towarzyszyła mama, ale obok niego skupiła się też cała jego klasa z wychowawczynią i już zaprosili kolegę na wigilię klasową. Wielu odpowiedziało na zaproszenie i dobrze bawiliśmy się w rytmach reggae, dedykując utwory koledze, będąc razem. Tego dnia od rana czynna była „Kawiarenka”, gdzie skosztować  można było pysznej kawy i ciasteczek oraz zakupić pierniczki, wszystko przygotowane przez uczniów, by całkowity dochód przeznaczyć na pomoc w pokryciu kosztów leczenia. Przemek uwielbia rower i kręci go motoryzacja. Teraz walczy o to, by stanąć ponownie na własnych nogach.

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” Bank BZ WBK:
numer konta: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: 1190 Pomoc dla Przemka Flis
Można także przekazać 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego
Nr KRS 0000382243