Uczniowie na zajęciach praktycznych w Pizzerii „Gawra” w Wieżycy

Dodano: 27-11-2017

Dnia 14 listopada 2017 r. uczniowie klasy II i III Zasadniczej Szkoły Zawodowej oddział Kucharz wraz z wychowawcą p. Alicją Drzewiecką wybrali się na zajęcia praktyczne do Pizzerii „Gawra” w Wieżycy, znajdującej się na terenie Centrum Aktywnego Wypoczynku „Koszałkowo”.

Tematem zajęć dydaktycznych było sporządzanie i wypiek pizzy. Dzięki zaproszeniu Państwa Koszałków, uczniowie poznali technikę, zasady, recepturę sporządzania pizzy, mogli zobaczyć piec do pizzy, samodzielnie sporządzić własną pizzę, według swoich upodobań, zaczynając od sporządzenia ciasta. Oprócz przyrządzenia pizzy uczniowie mogli również zaczerpnąć wiedzy od baristy – na temat wybierania, parzenia, podawania kawy oraz poznać zasadę działania ekspresu ciśnieniowego.

Uczestnictwo w zajęciach pozwoliło uczniom wzbogacić swoją wiedzę z zakresu sporządzania pizzy, poznać nowe przepisy i trendy gastronomiczne, a także poznać pracę baristy.

Uczniowie i Szkoła bardzo dziękują właścicielom za taką możliwość i organizację ciekawej lekcji.