Profilaktyka narkomanii

Dodano: 21-11-2017

Dnia 19 października 2017r. klasy pierwsze Branżowej Szkoły 1 stopnia wzięły udział w prelekcji z zakresu profilaktyki i przeciwdziałania narkomanii oraz problematyki nowych środków psychoaktywnych, tzw. dopalaczy.

Szkolenie zorganizowane było przez Laboratorium PIROline. Wykładowcą był pan Przemysław Jakusz – chemik, biegły sądowy, realizujący zadania z zakresu zwalczania narkomanii.

Uczniowie zostali zapoznani z konsekwencjami przyjmowania środków psychoaktywnych, w szczególności dopalaczy, których działanie nie do końca jest znane współczesnej medycynie.  Prelegent podał przykłady z własnej praktyki klinicznej oraz wyświetlił wstrząsające nagrania osób będących pod wpływem narkotyków.

Spotkanie zrealizowane zostało ze środków gminnych, w ramach programów profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.