Narodowe Święto Niepodległości 2017

Dodano: 13-11-2017

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w 2017 w naszej społeczności szkolnej przebiegły, jak zwykle wieloetapowo, różnorodnie, ciekawie i patriotycznie.

W piątek 10.11.2017r., w szkole odbył się apel, w którym brała udział cała społeczność ZSP. Tym razem organizatorzy zaproponowali inną formułę – na spotkaniu królowała nowa technologia, dzięki której prowadzący zachęcić chcieli młodzież i dorosłych do nowoczesnego patriotyzmu – radosnego i świadomego świętowania. Uroczystość, świetnie poprowadzona przez Żanetę Dargacz, Magdę Formela (II T) i Sebastiana Suleckiego (IV T), podporządkowana była hasłu: „Pokochaj Polskę – świadomie!” oraz „Zakochaj się w Polsce!”. Były projekcje filmów promocyjnych, piękne polskie krajobrazy oraz wskazówki i propozycje form spędzenia Święta Niepodległości 2017r. w bliższej lub dalszej okolicy. Były zaproszenia na obchody oficjalne i do włączenia się w ciekawe inicjatywy podejmowane w regionie (np. Parady Niepodległości w Trójmieście, Bieg Niepodległości w Gdyni, Powiatowe Obchody w Kartuzach). Na koniec, dzięki uprzejmości autorów: Stanisława Szewczyka i Joanny Burakowskiej, wyświetlony został filmik „Polska z lotu ptaka”, ukazujący kraj z perspektywy kamery umieszczonej na dronie. Pasjonujące ujęcia i krajobrazy oraz fantastycznie dobrana muzyka zrobiły ogromne wrażenie na zebranych. Na podstawie filmiku, uczniowie rozwiązali test w aplikacji Quizziz – rozpoznawali miejsca w naszym kraju. Dla zwycięzców konkursu (3 najszybszych osób) przygotowano drobne upominki.

Podczas apelu zaprezentowano również nowy samorząd szkolny. Wybory władz uczniowskich w roku szkolnym 2017/2018 wygrał Grzegorz Treder (II T), zaś jego współpracownikami zostali: Damian Richert (II T) oraz Aleksander Bigus (II ZSZb).

W tym samym czasie (w piątek) reprezentacja naszej szkoły brała udział w grze miejskiej „W poszukiwaniu mapy” w Kartuzach, organizowanej prze CIE na terenie miasta. Nasza ekipa, pod kierunkiem p. Marii Konkel, podjęła wyzwanie i po raz trzeci z rzędu wygrała rywalizację w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięski skład tym razem tworzyli: Dawid Leik, Szymon Peta, Iwona Miszewska (IV T), Kinga Littwin (III T), Martyna Trepczyk, Barbara Elentd, Weronika Browarczyk (I T). Gratulujemy!

W sobotę 11.11.2017 reprezentacje naszej szkoły włączyły się w gminno-powiatowe obchody Święta Niepodległości w Kartuzach. Poczet sztandarowy i reprezentacje klas II Technikum i ZSZ z nauczycielami uczestniczyły w przemarszu spod budynku Straży Pożarnej, mszy w Kolegiacie oraz uroczystościach pod pomnikiem Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej, gdzie delegacja złożyła kwiaty.