Mali Goście w naszej szkole….

Dodano: 28-11-2017

Mali Goście w naszej szkole….

W dniu 28 listopada 2017r.  gościliśmy w ZSP uczniów III klasy Szkoły Podstawowej w Mirachowie, wraz z wychowawcą p.  Aleksandrą Lenz. W czasie czterogodzinnego pobytu w naszej szkole, mali Goście brali udział w warsztatach kulinarnych, które zorganizowała p. Joanna Skrzypkowska wraz z uczniami klasy I technikum żywienia oraz warsztatach promujących matematykę i nauki przyrodnicze, zorganizowanych przez p. Monikę Dobke wraz z uczniami klasy III i IV Technikum.

Uczniowie z Mirachowa poznali zasady pracy w kuchni, sposób sporządzania  pizzy, naleśników i ciasteczek owsianych. Mogli zobaczyć, jak pracują ich starsi koledzy oraz samodzielnie przygotować wymienione potrawy.

W trakcie potyczek z naukami ścisłymi, dzieci bawiąc się rozwiązywały zadania matematyczne, a następnie wykonywały proste doświadczenia fizyczno – chemiczne.

Udział w takich  zajęciach pozwolił dzieciom poznać szkołę ponadpodstawową, przybliżyć sobie tajniki zawodu kucharza, nabyć umiejętności  samodzielnego przyrządzania potraw oraz zaprzyjaźnić się z matematyką, fizyką i chemią.