XXII Powiatowe Biegi „Brzegami Raduni”

Dodano: 04-10-2017

W dniu 22. 09. 2017r. w pobliżu leśniczówki Sarni Dwór w Somoninie odbyła się kolejna edycja tych zawodów biegowych „Brzegami Raduni”. Jak co roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Somonino był ich współorganizatorem (główny organizator to Gminny Ośrodek Kultury Somonino) i uczestnikiem. Mimo że nazwa sugeruje zasięg powiatowy, to w imprezie biorą udział podmioty spoza powiatu kartuskiego – m. in. LO z Gdańska. Z naszych uczniów najlepsze miejsca zajęli: Kamil Littwin 9. i Dawid Klawikowski – 13. obaj z klasy II T. Pozostali ukończyli bieg na dalszych pozycjach. Drużynowo dało to nam V miejsce w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych . Do obsługi biegów  wyznaczona została cała klasa IV T. Obowiązki, które z tego względu wynikały wypełniali sumiennie i zasłużyli na pochwałę.  Sędzią głównym zawodów był pan Stanisław Pawełczak, a pomagali mu nasi nauczyciele WF – panowie Mateusz Jancen i Tomasz Pytka, którzy pełnili jednocześnie funkcję opiekunów młodzieży z naszej szkoły. Zawody przebiegły w miłej sportowej atmosferze, mimo iż aura początkowo nie była sprzyjająca. Zachęcamy  do udziału w imprezie za rok.