Wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej i kina

Dodano: 10-05-2017

5 maja 2017r. klasa I ZSZ a i I Technikum wraz z opiekunami p. A. Grzędzicką, A. Sędkowską i p. K. Socha pojechały na wycieczkę do Gdańska.

Uczniowie mieli okazję odwiedzić nowo powstałe Muzeum II Wojny Światowej. Jednym z głównych celów Muzeum jest pokazanie światu doświadczenia wojennego Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, pod wieloma względami odmiennego i mało znanego w Europie Zachodniej i w krajach pozaeuropejskich. Ekspozycje opowiadają o życiu codziennym cywilów i żołnierzy, terrorze okupacyjnym, o takich zjawiskach, jak ludobójstwo, opór wobec okupanta i wielka polityka. Wizyta w Muzeum na wszystkich wywarła  ogromne wrażenie oraz  z pewnością pozwoliła przybliżyć wydarzenia i tragedie związane z okresem II wojny światowej.

Przyjemniejszą częścią wyjazdu okazała się wizyta w kinie. O wyborze filmu uczniowie decydowali sami, a niektórzy nawet w trakcie seansu popłakali się ze wzruszenia.

Wszyscy ok. godziny 16 wrócili szczęśliwi i zadowoleni do domów.  Wyjazd zaliczamy do udanych!