Wycieczka do Chaty Magóry w Beskidzie Sądeckim

Dodano: 30-05-2017

„Góry są po to, by przeżywać w nich radość zdobywcy.

By wznieść się ponad siebie.”

Jan Alfred Szczepański

 

Wycieczka uczniów kl. III Technikum do Chaty Magóry w Beskidzie Sądeckim

Od 15 maja do 19 maja 2017r. uczniowie kl. III Technikum przebywali na południu Polski. Zatrzymali się na noclegi niedaleko Piwnicznej – Zdrój, na jednym ze wzniesień Beskidu Sądeckiego, w chacie Magóry. Stamtąd odbywali wędrówki szlakami turystycznymi. Podziwiali widok z wieży na Eliaszówce. Udali się w kierunku szczytu Radziejowa, zdobyli Wielki Rogacz. Obserwowali dolinę Wielkiej Roztoki. Dzięki  przewodnikowi, Piotrowi Kowalewskiemu poznali tamtejszą florę i faunę. Odbyli też pieszą wędrówkę do Starej Lubowli, miasta na Słowacji, gdzie zwiedzali zamek wybudowany pod koniec XIV w. (pierwsza wzmianka z 1311 r.). Obecnie częściowo jest trwałą ruiną,  a częściowo odbudowany. W zachowanych pomieszczeniach mieści się muzeum. W ostatnim dniu wycieczki uczniowie zatrzymali się w Krakowie, by podziwiać Wawel i Rynek Główny.  Niezapomnianych wrażeń dostarczyła podróż Polskim Busem i Pendolino. Choć w pamięci pozostaną szczególnie piesze wędrówki (ponad 21 kilometrów dziennie), wspólne przygotowania posiłków, śpiewy i żarty przy ognisku oraz wyjątkowa atmosfera schroniska studenckiego, mieszczącego się w stodole chaty Magóry.