Turniej piłki nożnej z gimnazjami – 2017

Dodano: 31-05-2017

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ,  W RAMACH  VII IGRZYSK  SPORTOWYCH  SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH W SOMONINIE

W turnieju, który odbył się w naszej szkole w dniu 25. 05. 2017r., wzięły udział reprezentacje pięciu szkół: Gimnazjum w Kiełpinie (15 zawodników + opiekun), Gimnazjum w Goręczynie (15 zawodników + opiekun), Gimnazjum w Somoninie (15 uczestników + opiekun), Katolickie Gimnazjum Kartuzy (15 uczestników + opiekun), ZSP Somonino (tylko uczniowie 1 i 2 klas – 15 zawodników)

Zawody zostały rozegrane systemem „Każdy z każdym”.

Rozgrywki zakończyły się następującymi rezultatami:

– 5 miejsce – Gimnazjum z Goręczyna,

– 4 miejsce zajęła drużyna z Katolickiego Gimnazjum z Kartuz,

– 3 miejsce – ZSP Somonino ,

– 2 miejsce – Gimnazjum z Kiełpina,

– 1 miejsce – Gimnazjum z Somonina.

Atmosfera zawodów była bardzo miła a uczestnicy przestrzegali zasad czystej gry i szacunku dla przeciwnika. Szkoły otrzymały nagrody w postaci pamiątkowego pucharu (pierwsze trzy miejsca) i dyplomu. Zawodnicy przez cały czas trwania zawodów mieli możliwość korzystania z napojów, przeznaczonych dla sportowców. Był też posiłek regeneracyjny w postaci zupy pomidorowej i gofrów ze śmietaną. Oficjalnego otwarcia zawodów, ze względów czasowych, nie było, natomiast rozgrywki zamknęła Pani  Dyrektor Elżbieta Świętoń. Nad prawidłowym przebiegiem gier czuwali sędziowie zawodów: Mateusz Węsierski i Tomasz Lamk.

Przypominam, iż zawody odbywają się cyklicznie, dlatego już teraz zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

Tomasz Pytka