Lekcje w terenie – I T w Kartuzach

Dodano: 31-05-2017

Dnia 31 maja 2017r.  ośmioro uczniów klasy I Technikum, z wychowawcą panią Agnieszką Sędkowską, odbyło lekcję przedmiotów zawodowych w terenie – w lokalach gastronomiczno-hotelarskich, znajdujących się na terenie Kartuz. Uczniowie odwiedzili Hotel Miłosz, gdzie pokazano im pokoje hotelowe, restaurację oraz siłownię. Pani manager o swojej pracy oraz o planowanych w obiekcie zmianach wyposażenia i usług. Kolejnym punktem był Hotel pod Orłem, który zrobił na wszystkich bardzo dobre wrażenie. Manager tego obiektu również oprowadziła uczniów po pokojach hotelowych, pokazując różne standardy zakwaterowania. Przedstawiła ofertą hotelu;  pokazała również dostępne w obiekcie sale konferencyjne, Spa, restaurację oraz kuchnię. Następnie grupa udała się do kawiarni „Perełka”, gdzie wychowawczyni zapoznała uczniów z układem kawiarni oraz zawartością karty menu. Zadaniem młodzieży było zamówić potrawy i napoje zimne lub gorące, a także obserwować pracę kelnera oraz dobór zastawy stołowej do wybranych potraw i napojów.

Wizyta w kilku różnych miejscach, oferujących usługi w podobnej branży, umożliwiła uczniom (często po raz pierwszy) refleksyjne przyjrzenie się ich pracy, tak by doskonalić własne umiejętności zawodowe. Uczniowie mogli poznać tajniki funkcjonowania lokali gastronomicznych i hotelowych oraz sposoby pozyskiwania konsumentów i gości. Szczególnie ciekawe okazały się chwyty marketingowe, stosowane wobec różnorodnych wiekowo grup potencjalnych klientów. Dzięki tej praktycznej lekcji w terenie uczniom udało się poznać ciekawe miejsca, do których powrócić będą mogli w roli pracowników lub klientów.

Wizyta w Kartuzach była też okazją do odwiedzin w miejscowym Muzeum Kaszubskim. Okazało się, że wszyscy byli tam po raz pierwszy. Zwiedzanie muzeum z przewodnikiem było doskonałą okazją do poznania tradycji i zwyczajów związanych z regionem Kaszub. Pan przewodnik w interesujący sposób przedstawił historię eksponatów, zgromadzonych w muzeum, zaprezentował też ciekawostki na temat Kaszubów.

Zwieńczeniem ciekawego dnia był wypad na pizzę z całą klasą.