„Gotowanie na styku morza i lądu”

Dodano: 18-05-2017

W Hotelu Almond w Gdańsku 15 maja 2017, na zaproszenie Krzysztofa Szulborskiego, gościła pięcioosobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Pondgimnazjalnych w Somoninie wraz z opiekunem panią Agnieszką Sędkowską. Odbyło się tam wiosenne spotkanie 60 szefów kuchni i cukierni, pod hasłem „Gotowanie na styku morza i lądu”.

Atrakcją spotkania był poranny połów ryb, a złowione dary morza zostały wykorzystane do przygotowania autorskich dań znanych szefów kuchni. Przygotowując dania, kucharze bazowali na naturalnych produktach i świeżych ziołach. Wśród technik kulinarnych odnaleźć można było smażenie, wędzenie i grillowanie. Natomiast mistrzowie cukierni opracowali receptury na desery inspirowane dorszem.

Uczniowie mieli okazję obserwować organizację i techniki pracy, a przede wszystkim kreatywność profesjonalnych kucharzy i cukierników. Młodzież miała też niepowtarzalną okazję porozmawiać ze znanymi szefami kuchni i cukiernikami z całej Polski oraz spróbować wspaniałych, innowacyjnych potraw przez nich wykonanych. Udział w tym przedsięwzięciu był doskonałą okazją do wzbogacenia kompetencji zawodowych.