II Wielki Maraton Czytelniczy „Na literackim szlaku”

Dodano: 09-03-2017

Wielkie Maratony Czytelnicze to konkursy dla uczniów województwa pomorskiego. Akcja została zapoczątkowana w roku szkolnym 2009/2010 jako konkurs dla uczniów klas 4-6 w Gdańsku. W ubiegłym roku szkolnym po raz pierwszy dołączył do nich WMC dla szkół ponadgimazjalnych, pod nazwa „Na literackim szlaku” i od tego momentu konkurs cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów i nauczycieli Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Somoninie.
Celem konkursu jest popularyzowanie czytelnictwa wśród młodzieży ponadgimnazjalnej, stymulowanie i rozwijanie zainteresowań humanistycznych, wprowadzanie w świat różnych kręgów tradycji, uczenie kompetentnej, wnikliwej lektury tekstu, pogłębianie świadomości językowej i komunikacyjnej ucznia. Na początku każdego miesiąca (od września 2016 r. do lutego 2017 r.) chętne osoby pisały test konkursowy, sprawdzający znajomość i zrozumienie następujących lektury: Erich Fromm „O sztuce i stnienia”, Dmitry Glukohovsky „Metro 2034.”, Bruno Schulz „Sanatorium Pod Klepsydrą”, Tarjeji Vesas „Pałac lodowy”, Małgorzata Warda „5 sekund do IO”, Izabela Żukowska „Teufel”.
W tegorocznym II Wielkim Maratonie Czytelniczym „Na literackim szlaku” wzięli udział: Paulina Formela (kl. II T), Kamila Kurowska (kl. II T), Natalia Choszcz (kl. II T), Malwina Flisikowska (kl. IV T0, Kinga Formela (kl. I ZSZ), Paulina Kuberna (kl. III ZSZA), Artur Pestka (kl. III ZSZa), Jakub Kotłowski (kl. I T).
Wyniki etapu szkolnego:
I miejsce: Paulina Formela, Kamila Kurowska
II miejsce: Malwina Flisikowska
III miejsce: Natalia Choszcz
Gratulujemy uczennicom i czekamy na wyniki etapu wojewódzkiego.