Uczniowie ZSP z Somonina pojechali pociągiem PKM SKM na stok narciarski do Wieżycy

Dodano: 16-02-2017

Dnia 14 lutego 2017 r. uczniowie klasy IIb Zasadniczej Szkoły Zawodowej wraz z wychowawcą p. Alicją Drzewiecką oraz opiekunem p. Tomaszem Pytką wybrali się na wycieczkę do Centrum Aktywnego Wypoczynku „Koszałkowo” w Wieżycy. Zgodnie z trwającą kampanią promocyjną – SKIPASS ZA GROSZ, uczniowie udali się na stok narciarski pociągiem PKM SKM. Wybór środka transportu przez uczestników wycieczki okazał się właściwy, ponieważ koszty transportu były niższe, a czas podróży bardzo krótki.

W trakcie wyjazdu uczniowie mogli skorzystać z różnych atrakcji, m.in. nauki jazdy na nartach pod opieką instruktora jazdy, zjazdów na nartach, snowtubingu  –  „pontonów śnieżnych”. Po zjazdach uczniowie mieli okazję się ogrzać w pomieszczeniu „Grill”, skosztować kiełbasek z ogniska oraz wypić ciepłą herbatę. Po zakończeniu wycieczki uczniowie udali się pieszo na dworzec kolejowy – Krzeszna, a następnie pojechali pociągiem PKM SKM do stacji Somonino.

Uczestnictwo w wyjeździe pozwoliło uczniom nabyć i udoskonalić umiejętności jazdy na nartach, zintegrować się z grupą, przezwyciężyć strach, z którym walczyli od lat, a także spełnić marzenie, którym było założenie specjalistycznego sprzętu narciarskiego.

Wszyscy uczestnicy zadowoleni z powodu udanego wyjazdu powrócili bezpiecznie z powrotem do szkoły i z utęsknieniem oczekują kolejnej wyprawy.