Uczniowie I T w trójmiejskich hotelach

Dodano: 03-02-2017

Dnia 11.01.2017r. odbyła się wycieczka edukacyjna, w której uczestniczyła klasa I T oraz opiekunowie: p. Agnieszka Sędkowska i p. Karina Socha. Zwiedziliśmy Hotel Mercure Gdynia Centrum, który położony jest w centrum miasta. Na początku zobaczyliśmy jak wygląda kuchnia zimna i gorąca; pokazano nam stanowiska  pracy kucharzy, pomieszczenia socjalne, chłodnie, w których przechowywane są produkty. Zobaczyliśmy także kilka sal konferencyjnych o różnej wielkości i wystroju. Pokazano nam również salę restauracyjną, w której odbywały się  poranne śniadania- zobaczyliśmy sprzęt do serwowania  śniadań, sposób ułożenia potraw w bufecie. Następnie przeszliśmy do części hotelowej. Zaprezentowano uczniom apartament, pokoje podstawowych i wyższych standardów.

Drugim zupełnie innym hotelem okazał się Hotel Puro – Stare Miasto Gdańsk. Eleganckie i nowoczesne wnętrza tworzą wyjątkową atmosferę, a położenie na historycznej Wyspie Spichrzów, w samym centrum gdańskiego Starego Miasta jeszcze ją dopełnia. Zostaliśmy oprowadzeni po pokojach hotelowych, które są wyposażone w liczne urządzenia technologii cyfrowej, ułatwiające obsługę. Zobaczyliśmy też miejsca, do których goście nie mają wstępu. W drodze powrotnej spacerowaliśmy uliczkami Starego Miasta, zaliczyliśmy również na seans filmowy w kinie.

Podczas tej wycieczki udało nam się poznać pracę na stanowiskach, związanych z naszym zawodem.  Dało nam to inspirację do inwestowania w siebie, aby w przyszłości osiągnąć sukces zawodowy.

Uczestnicy