Klasa patronacka Hotelu Puro na wycieczce w Warszawie

Dodano: 05-01-2017

W dniach 17 i 18  listopada 2016r. odbyła się dwudniowa wycieczka do Warszawy,  w której uczestniczyła cała klasa Puro – czyli 18 uczniów z klas II T, III T i II ZSZ oraz dwoje opiekunów: Karina Socha i Beata Kramp.

Do Warszawy wyruszyliśmy wczesnym rankiem, pociągiem Pendolino.

Na dworcu w Warszawie czekała na nas Pani Dominika Płaczkowska, pomysłodawczyni klasy Puro w naszej szkole.

Po zakwaterowaniu w hostelu Coco, usytuowanym w centrum miasta, udaliśmy się na zwiedzanie hotelu Marriott, który został wybudowany w 1989 roku, jako pierwszy obiekt tej sieci w Europie Środkowo-Wschodniej. Hotel posiada łącznie 523 pokoi, które są usytuowane od 20 do 40 piętra. Na ostatnim piętrze pięciogwiazdkowego hotelu znajduje się „apartament prezydencki”- jeden z najbardziej luksusowych pokoi hotelowych w Warszawie, w którym zatrzymało się wiele słynnych osób, m.in. prezydenci USA Bill Clinton i Barack Obama.

W 1999 r. bez asekuracji i bez zgody dyrekcji wspiął się na niego Alain Robert, słynny „człowiek-pająk”. Trzy lata później Felix Baumgartner wykonał skok ze spadochronem.

Na dwóch ostatnich piętrach hotelu mieści się również Panorama Sky Bar z jednym z najwyższych publicznie dostępnych widoków na Warszawę. Mieliśmy okazję obejrzeć sale konferencyjne oraz porozmawiać z pracownikami hotelu.

Po obiedzie udaliśmy się na zwiedzanie, wraz z przewodnikiem, starej części Warszawy.

Mieliśmy okazję zobaczyć Pomnik Małego Powstańca, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy oraz dowiedzieliśmy się, gdzie znajduje się mieszkanie Roberta Lewandowskiego. Pani przewodnik w bardzo interesujący sposób przekazała nam  ogromną ilość informacji o historii i teraźniejszości miasta.

Po całym dniu zwiedzania zjedliśmy kolację w restauracji Vapiano i wróciliśmy do hostelu na nocleg.

Drugiego dnia zjedliśmy śniadanie w restauracji „Słoik”, gdzie spotkaliśmy Charlesa Daigneaulta, uczestnika programu Master Chef, gotującego na żywo w ramach Akcji Charytatywnej dla dzieci z Domu Dziecka w Warszawie.

Następnie podzieleni na grupy realizowaliśmy dalszą część programu. Jedna grupa zwiedzała drugi hotel, tym razem sieci Westin, natomiast druga uczestniczyła w warsztatach, w siedzibie sieci hoteli Puro. W hotelu Westin pokazano nam apartament prezydencki, który wywarł na nas ogromne wrażenie.

A końcowym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. To było bardzo refleksyjne i wzruszające przeżycie.

Drogę powrotną umilały nam wspólne rozmowy oraz wymiana wrażeń na temat udanej wycieczki. Myślę, że wycieczka do Warszawy każdemu się spodobała.

Jesteśmy bardzo wdzięczni pracownikom sieci hotelu Puro za zorganizowanie tego wyjazdu, pełnego atrakcji. Dodam, że wyjazd był dla nas całkowicie bezpłatny.

Uczestniczka