Licealiada Powiatowa w Piłce Ręcznej Chłopców

Dodano: 14-11-2016

Dnia 25.10.2016 r. odbyła się Licealiada Powiatowa w Piłce Ręcznej Chłopców, której nasza szkoła była organizatorem. Ze względu na wymogi formalne (wielkość Sali)  zawody odbyły się w Gimnazjum Publicznym w Somoninie, które udostępniło nam swoją halę sportową.  Rozpoczęły je oficjalnie: wicedyrektor ZSP Somonino – p. Krystyna Herzberg oraz dyrektor Publicznego Gimnazjum – p. Jolanta Bociańska. Obie panie szczerze kibicowały wszystkim drużynom.

W zawodach wzięły udział drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu:  ZST Kartuzy (Mściwój),  ZSZiO Kartuzy (Wzgórze), ZSZiO Żukowo oraz ZSP Somonino. Każda drużyna dzielnie walczyła o najlepsze miejsce. Ostateczne wyniki ukształtowały się następująco: IV miejsce zajęli chłopcy z ZSP Somonino, III – z ZSZiO Żukowo, II  – ZST Kartuzy. Zwycięzcami okazali się reprezentanci ZSZiO Kartuzy (Wzgórze). Na koniec miłej zabawy i zaciekłej rywalizacji wręczone zostały nagrody. Honoru tego dopełniła gospodarz obiektu – dyrektor Gimnazjum Publicznego w Somoninie, która podziękowała za uczciwą walkę.

Warto dodać, że zwycięska drużyna uzyskała kwalifikację do etapu wojewódzkiego rywalizacji w piłkę ręczną.