IX Festiwalu Potraw Kaszubskich „Kaszebscze Jestku” – 2016

Dodano: 04-10-2016

Dnia 01.10.2016 reprezentacja naszej szkoły, czyli uczniowie klasy III technikum  żywienia i usług gastronomicznych: Dawid Leik, Szymon Peta, Natalia Frankowska, Iwona Miszewska – wystartowała w IX  Festiwalu Potraw Kaszubskich „Kaszebscze Jestku”. Opiekunami uczniów były panie Alicja Drzewiecka i Joanna Skrzypkowska. W konkursie wzięło udział 7 szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy przygotowali danie główne i deser z typowy dla Kaszub. My zrobiliśmy: „Wykwintną kaczkę z burakiem w sadzie śliwkowym” i „Krem cytrynowy ze smakiem lata”. Potrawy te dały naszej drużynie 4 miejsce i wyróżnienie.

Uczestnictwo w konkursie pozwoliło uczniom na rozwój umiejętności kulinarnych, przybliżenie zwyczajów żywieniowych różnych stron Kaszub, służyło popularyzacji dziedzictwa kulinarnego regionu oraz było okazją do pracy we wspaniałej atmosferze – nie tylko rywalizacji.