Uroczystości w Kaliskach

Dodano: 16-09-2016

W czwartek 15 września 2016r. w Kartuzach i kaliskim lesie uczniowie naszej szkoły złożyli hołd ofiarom II wojny światowej. Uroczystości z okazji 77. rocznicy wybuchu wojny oraz Dnia Weterana Walk o Niepodległość, tradycyjnie organizowane przez władze samorządowe we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach, były do tego doskonałą okazją. Liczna reprezentacja ZSP w Somoninie (poczet sztandarowy, 4 uczniów z każdej klasy oraz szkolna grupa strażacka) pod opieką p. Marii Konkel, uczestniczyła w przemarszu pocztów, mszy świętej w kościele św. Kazimierza w Kartuzach oraz w uroczystościach w Kaliskach. Szkolna grupa strażacka pełniła honorową wartę przy pomniku upamiętniającym pomordowanych mieszkańców ziemi kartuskiej, gdzie delegacja uczniów złożyła kwiaty.

Na kaliskiej polanie odbył się apel poległych, później ciekawy program artystyczno-patriotyczny zaprezentowali uczniowie z SP nr 2 w Kartuzach. Wyjazd był doskonałą okazją do przypomnienia sobie historii naszego narodu i regionu, ale i wspaniałym przykładem patriotyzmu naszej młodzieży, która swą godną postawą pokazała, że szanuje przeszłość i ceni ludzi gotowych oddać życie dla ojczyzny.

(fot. Kartuzy.info):