Rok szkolny 2016/2017 rozpoczęty!

Dodano: 01-09-2016

witaj_szkoloJak co roku, uroczystą inauguracją wkroczyliśmy w nowy rok szkolny. 1 września 2016r. punktualnie o godzinie 9.00, spragnieni wiedzy i wrażeń uczniowie ZSP w Somoninie, dyrekcja i nauczyciele zebrali się w sali gimnastycznej, aby powitać „zmagania” 2016/2017. W miłej atmosferze wręczono świadectwa uczniom, którzy odbywali praktyki zawodowe (klasy II i III T) oraz certyfikaty uczestnikom staży zagranicznych (26 osób). Pani dyrektor Elżbieta Świętoń przedstawiła laureatów stypendiów i nagród, omówiła prace remontowe i zmiany w szkole, jakie nastąpiły w czasie wakacji oraz przedstawiła nowo zatrudnionych nauczycieli (p. Sabina Niklas – religia; p. Honorata Hufnagel – psycholog). Szczególną uwagę poświęcono również klasom pierwszym i ich wychowawcom. Opiekunem klasy I T została p. Agnieszka Sędkowska, I ZSZa – p. Aleksandra Grzędzicka, zaś I ZSZb – p. Joanna Skrzypkowska.

Tradycyjnie też 1 września był dla nas dniem pamięci o przeszłości – odczytano list Pomorskiego Kuratora Oświaty;  minutą ciszy uczciliśmy ofiary II wojny światowej, a delegacja uczniów złożyła kwiaty pod pomnikiem pomordowanych w Somoninie.

Po uroczystości odbyły się spotkania w klasach z wychowawcami, zaś rodzice pierwszoklasistów spędzili miłe chwile z panią dyrektor Elżbietą Świętoń i nauczycielami.