Zakończenie roku szkolnego 2015/16

Dodano: 27-06-2016

W dniu 24 czerwca 2016r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 oraz pożegnanie klas trzecich Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Uroczystość prowadzili uczniowie  Patryk Drążkiewicz i Robert Mering pod opieką Pana Roberta Zielińskiego. Pierwszy głos należał do Pani Dyrektor Elżbiety Świetoń,  która pogratulowała uczniom ukończenia Zasadniczej Szkoły Zawodowej a pozostałym promocji do następnej klasy. Podziękowała za trud nauczania i wychowania nauczycielom, wychowawcom i rodzicom przybyłym na uroczystość.

Następnie kilka ciepłych i wzruszających słów do absolwentów wypowiedzieli wychowawcy klas trzecich, Pani Karina Socha i Pan Mateusz Jancen. Po tych przemówieniach odbyło się wręczenie świadectw oraz nagród wyróżnionym absolwentom.

Z klasy III ZSZ a nagrodę  i dyplom otrzymali:  Iwona Hirsz, Alicja Gransicka, Patryk Winczewski.

Z klasy III ZSZ b nagrodę otrzymali: Rafał Reclaf, Artur Rybakowski, Mateusz Kamań, Anna Wojanowska.

Przedstawiciele absolwentów Alicja Gransicka i Kacper Klawikowski podziękowali wesołą rymowanką  Dyrekcji, Wychowawcom i nauczycielom za trud włożony w ich edukację oraz przeprosili za kłopoty, które sprawiali przez te trzy lata.

Wśród zaproszonych gości byli także pracodawcy, którzy w osobie Pana Tadeusza Jakubiaka podziękowali Dyrekcji szkoły za owocną współpracę oraz pogratulował uczniom ukończenia szkoły i życzył powodzenia na dalszą drogę zawodową i osobistą.

Po tej części nastąpiło pożegnanie – program artystyczny przygotowany przez uczniów klas drugich Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Wystąpił chór „Tanie dranie” z Somonina składający się z chłopców klasy II b  powołany na tę okoliczność oraz skecz prezentowany przez Paulinę Kubernę, Artura Pestkę, Monikę Gizela oraz Dianę Klein z klasy II a. Wszyscy uczniowie i zaproszeni goście świetnie się bawili podczas ich występu. Program przygotowały Pani Judyta Ducher oraz Pani Anita Leszkowska. Absolwenci otrzymali na pamiątkę od młodszych kolegów okolicznościowe długopisy z logo szkoły.

Następnie wyróżnieni uczniowie z pozostałych klas otrzymali nagrody, dyplomy i świadectwa od Pani Dyrektor i swoich wychowawców za wyniki, zachowanie i zaangażowanie w życie szkoły.

Wyróżnieni uczniowie to:
I T – Formela Paulina, Kurowska Kamila, Klaudia Peta;

III T-  Agata Stromska, Lubocka Kornelia, Leyk Paulina;

I ZSZa – Łukowicz Tomasz, Karolina Malek, Slas Szymon, Pipka Szymon

I ZSZb – Plichta Natalia, Cieszyńska Dominika, Ziegert Radosław

II ZSZa – Pestka Artur,  Kuberna Paulina

II ZSZb – Kornelia Rychert

Na koniec uroczystości Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom i życzyła bezpiecznych i udanych wakacji. Przypomniała także o zasadach bezpiecznego korzystania z atrakcji  wodnych  i w czasie podróży.