Wyjazd edukacyjny – „Zielona Brama” w Przywidzu

Dodano: 26-06-2016

ksztalcenie-zaw2Dnia 28 kwietnia 2016r. 22-osobowa grupa uczniów z klasy III ZSZ b o profilu kucharz oraz z klasy I technikum żywienia i usług gastronomicznych, wraz z panią Alicja Drzewiecką i panem Kazimierzem Żołnowskim uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym do restauracji „Zielona Brama” w Przywidzu.
Na miejscu przywitała nas właścicielka, która opowiedziała nam, na czym polega praca w restauracji i na kuchni, a także przedstawiła mam historię restauracji. Uświadomiła nam, jak ważne są relacje między nią i pracownikami oraz jak należy inwestować w ludzi, żeby osiągnąć sukces. Po spotkaniu z właścicielką, mieliśmy okazję porozmawiać z szefem kuchni – panem Tomaszem Szydzikowskim, który oprowadził nas po całym terenie i opowiedział, na czym polega praca personelu.
Na terenie posiadłości znajduje się kilka obiektów. Mieliśmy okazję zobaczyć kuchnię, pierogarnię, salę bankietową, warsztat kowalstwa artystycznego, stadninę koni, stok narciarski oraz pokoje hotelowe.
Dzięki wyjazdowi do Przywidza mieliśmy okazję poznać funkcjonowanie tak dużego obiektu hotelowo-gastronomicznego. Właścicielka oraz szef kuchni zachęcali nas do pracy w naszym zawodzie, zwracając uwagę na konieczność satysfakcji z wykonywanej pracy, dzięki czemu będziemy mogli realizować siebie i swoje marzenia.