„Muzycznie pozytywni”

Dodano: 03-06-2016

Sprawozdanie z działania profilaktycznego anty – używki

W dniu 31 maja 2016r. w ramach Akcji „Rzuć palenie razem z nami” – Światowego  Dnia  bez  Tytoniu odbyły się zajęcia profilaktyczne z uczniami klas II ZSZb, II ZSZa, III ZSZa, III ZSZb, I ZSZb na temat „Muzycznie pozytywni, złe wspomnienia”  profilaktyka anty – używki. Nauczyciele i uczniowie spotkali się z psychologiem Tomaszem Stępnowskim  oraz muzykiem Jarosław Tioskowem – legendarnym założycielem zespołu Kasa Chorych. Gitarzysta, wokalista, kompozytor przez 40 lat kariery muzycznej wiele koncertował w Polsce i za granicą. Przez te lata widział i przeżył śmierć przyjaciół, co skutecznie obroniło go przed unicestwieniem siebie. Koncert był swoistą motywacją do podejmowania dobrych decyzji oraz refleksji nad własnym postępowaniem młodzieży uczestniczącej w zajęciach.

Było to drugie nasze spotkanie z profilaktyką organizowaną przy współpracy z  Fundacją Kultury BOR-EK, lecz  zapewne nie ostatnie.

pozdrawiam – A.Leszkowska