Dbamy o zdrowie – Turniej Piłki Nożnej i Konkurs wiedzy o zdrowiu

Dodano: 06-06-2016

W dniu 23.05.2016 r. odbył się w naszej szkole turniej piłki nożnej w ramach VI Igrzysk Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. Wzięły w nim udział reprezentacje gimnazjów z Kiełpina, Somonina i Goręczyna oraz reprezentacja ZSP Somonino (najstarsi zawodnicy z rocznika 1998). Rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym”, a mecze trwały 2 razy po 15 minut. W tym roku najlepsza okazała się drużyna Gimnazjum w Somoninie. Rozgrywki przebiegły w bardzo miłej sportowej atmosferze. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i mamy nadzieję, że impreza odbędzie się także za rok.

W dniach 23 i 24 maja 2016 r. podjęliśmy także działania promujące zdrowy tryb życia. W ramach promocji zdrowego odżywiania uczestnicy turniej piłkarskiego otrzymali wodę i jabłka. Natomiast nasi uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat zdrowia w teście pisemnym. Brało w nim udział kilkunastu uczniów z T i ZSZ, z których wytypowano oraz nagrodzono czworo najlepszych. Otrzymali oni nagrody w formie gadżetów rowerowych. Konkurs nadzorowany był poprzez nauczyciela wychowania fizycznego p. Mateusza Jancena.

Finaliści „Konkursu wiedzy o zdrowiu”:

 1. Artur Pestka
 2. Grzegorz Uzarek
 3. Klaudia Klas
 4. Kleina Mateusz
 5. Kacper Klawikowski
 6. Oliwia Wydrowska
 7. Honorata Richert
 8. Agnieszka Ramczyk
 9. Julia Szwichtenberg
 10. Karolina Grot
 11. Magdalena Wicka