Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej

Dodano: 20-04-2016

 Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej

 

Dnia 12 kwietania 2016r. w I LO w Kartuzach odbył się Powiatowy Konkurs Poezji Niemieckojęzycznej. Celem konkursu, który od wielu lat cieszy się sporym zainteresowaniem młodzieży jest przede wszystkim promacja poezji niemieckojęzycznej, kształcenie i rozwijanie umiejętności językowych, przybliżenie uczniom postaci pisarzy tworzących w języku niemieckim, nauka interpretacji utworów literackich oraz uwrażliwienie na pięko słowa. Naszą szkołę reprezentował Bartłomiej Neumann z klasy III technikum, który recytował dwa wiersze „ Hoffnung” Friedrich Schiller i „Sterne und Träume” Markus Bomhardt. Bartkowi udało się zająć w tym konkursie III miejsce.

Serdeczne gratulacje!