Nasi uczniowie na Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym „Sportowa wiosna”

Dodano: 16-04-2016

Dnia 4 kwietnia 2016r. w hotelu Mistral Sport**** w Gniewinie odbył się Ogólnopolski Konkurs Kulinarny „Sportowa wiosna”. Do konkursu, skierowanego głównie do uczniów klas zasadniczych zawodowych i techników o profilu gastronomicznych, zakwalifikowano po wstępnej weryfikacji zgłoszeń 12 dwuosobowych zespołów ze szkół z całej Polski. Natomiast w jury zasiedli szefowie kuchni z renomowanych lokali gastronomicznych i przedstawiciele firm sponsorujących konkurs.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować po 6 porcji potraw zasadniczych, czyli, zgodnie z hasłem konkursu, odpowiadających wymaganiom zdrowej sportowej diety,  opartych na produktach wiosennych oraz przygotować deser oparty na czekoladzie.

Naszą szkołę dzielnie reprezentowali uczniowie z klasy IV Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych Artur Czaja i Maciej Pawłowski, którzy zakwalifikowali się do konkursu. Przygotowali oni łososia na medal na puree brokułowym, muśnięte sosem holenderskim w towarzystwie warzyw oraz olimpijski brąz czyli czekoladowe ciastko z musem czekoladowym w sosie truskawkowo –miętowym. Uczniowie, przygotowywani pod okiem pani Agnieszki Sędkowskiej, dzięki temu konkursowi są bogatsi o kolejne doświadczenia, zawarli nowe znajomości i poznali nowe trendy gastronomiczne.

Podczas konkursu odbył się pokaz cukierniczy „mistrza czekolady” Pawła Górnego oraz LIVE CARVING SHOW „mistrzów carvingu” Pawła Sztenderskiego i Grzegorza Gniecha. Organizację konkursowych zmagań przygotował i nad ich przebiegiem czuwał Sebastian Cichy, szef kuchni hotelu Mistral Sport.