Powiatowy konkurs „Złotówka na start”

Dodano: 28-02-2016

W dniu 4 lutego 2016 roku drużyna w składzie: Karolina Gruchała i Aleksandra Woldrich, reprezentowała ZSP w Somoninie w konkursie „Złotówka na start”, który odbył się w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach. Jego celem było wyłonienie najlepszego pomysłu na działalność gospodarczą, prowadzoną na terenie powiatu kartuskiego.

W konkursie brało udział 9 drużyn z większości szkół z powiatu kartuskiego. Konkurencja była bardzo silna, a prezentacje dotyczące działalności gospodarczych i wydatkowania środków interesujące. Istotą konkursu było w sposób wyczerpujący i ciekawy przedstawić biznesplan, a do tego zmieścić się w ramy czasowe – 5 minut. Karolina i Aleksandra zaprezentowały firmę „PowerBank”, której głównym zadaniem byłoby świadczenie usług ładowania telefonów komórkowych, tabletów, a nawet akumulatorów samochodowych za pomocą przenośnych powerbanków. Warto zaznaczyć, że pomysł nie jest wyssany z palca, lecz poważnie brany pod uwagę przez Karolinę, jako sposób na zarobek już w najbliższym sezonie letnim.

Jury jak i publiczność jako najlepszy pomysł uznało „Film z powietrza”, czyli wykorzystanie dronów do celów komercyjnych, reklamowych oraz fotorelacji z ważnych uroczystości. Trzeba przyznać, że podobnie jak Karolina i Ola, zwycięzcy postawili na wykorzystanie nowoczesnej technologii w rozwoju firmy i promocji powiatu.
Mimo, iż nasz drużyna nie znalazła się na podium, należy pogratulować odwagi i zaangażowania. Opiekunem była p. Agnieszka Głodowska. Przyszłym przedsiębiorcom życzymy sukcesów!