Kształcenie zawodowe w „Zielonej Bramie”

Dodano: 10-12-2015

Dnia 04 grudnia 2015r. 10-osobowa grupa uczniów z klas o profilu zarówno hotelarskim jaki i żywieniowym, wraz z panią Agnieszką Sędkowską, uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym do restauracji „Zielona Brama” w Przywidzu.

Na miejscu przywitała nas właścicielka, który opowiedziała, na czym polega praca zarówno w restauracji jaki i na kuchni. Uświadomiła nam, jak ważne są relacje między nią i pracownikami oraz jak należy inwestować w ludzi, żeby osiągnąć sukces. Za najważniejszy sekret sukcesu uznała powrót do korzeni – czyli kuchni staropolskiej i dbałość o jakość surowca, który poddaje się obróbce. Mieliśmy również okazję posłuchać o pozyskiwaniu wina i dobrej kawy do restauracji oraz o wykorzystaniu lokalnych surowców w produkcji nalewek i przetworów. Na terenie posiadłości znajduje się kilka obiektów. Mieliśmy okazję zobaczyć kuchnię i poznać opinie pracujących tam kucharzy, pierogarnię, salę bankietową oraz obejrzeć pokoje hotelowe. Właściciele mają wiele pomysłów, dotyczących rozwoju tego miejsca i realizują swoje marzenia, czego efektem jest duża sala bankietowa, która powstała w bardzo krótkim czasie.

Dzięki wyjazdowi do Przywidza mieliśmy okazję poznać funkcjonowanie tak dużego obiektu hotelowo-gastronomicznego. Jego właścicielka zachęcała nas do pracy w naszym zawodzie, zwracając uwagę na konieczność satysfakcji z wykonywanej pracy, dzięki czemu będziemy mogli realizować siebie i swoje marzenia.

Uczestnicy