Spływ kajakowy w Sulęczynie

Dodano: 12-11-2015

W bieżącym roku szkolnym w ramach projektu „Aktywna Młodzież w środowisku lokalnym” organizowanym przez LGR Kaszuby,odbyły się trzy spływy kajakowe, w których brało udział 16 uczniów z naszej szkoły. Pierwszy spływ odbył się 28 września 2015r na trasie Amalka – Sulęczyno – płyneliśmy rzeką Słupią, 4 października 2015r był kolejny spływ jeziorami Kółka Raduńskiego na trasie Zawory – Ostrzyce, natomiast trzeci i ostatni 7 października 2015r i tego dnia spływaliśmy rzeką Radunią z Ostrzyc do Somonina. Oprócz spływów zwiedzaliśmy również ciekawe obiekty i dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek na temat miejscowości, w których się znajdowaliśmy. Po każdym spływie odbyły się warsztaty podsumowujące, a następnie młodzież przygotowywała materiały tworząc fiszki opisujące ciekawe obiekty i historie związane z trasami spływu.