Warsztaty kulinarne z wołowiny

Dodano: 27-10-2015

W naszej szkole dnia 13 października 2015 roku odbyły się kolejne warsztaty kulinarne pod patronatem Agencji Rynku Rolnego OT w Gdyni – tym razem z wołowiny. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy I, II i III zasadniczej szkoły zawodowej, kształcący się w zawodzie kucharz oraz młodzież klasy I i II technikum, zdobywająca kwalifikacje w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Zajęcia poprowadzili zaprzyjaźnieni ze naszą szkołą kucharze: Krzysztof Szulborski – Prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich oraz pan Andrzej Ławniczaka.

Ten kolejny cykl spotkań, umożliwiających poszerzanie wiedzy o potrawach z wołowiny oraz tradycjach regionalnych wśród młodych, rozpoczął Krzysztof Szulborski wykładem teoretycznym, przedstawiającym młodzieży zastosowania tego mięsa w gastronomii. Uczestnicy warsztatów praktycznych, pod okiem mistrza Andrzeja Ławniczaka, przygotowywali tradycyjne potrawy, m.in. oryginalny tatar, przepyszne flaki wołowe oraz kaszubską zupę zimową z wołowiną Eintopf. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a uczniowie bardzo się angażowali w powierzone im zadania.

Młodzież zainspirowana przez kucharzy jest gotowa na kolejne wyzwania kulinarne. Warsztaty okazały się kolejną szansą na podnoszenie kwalifikacji zawodowych uczniów. W naszej szkole zorganizowała je nauczycielka przedmiotów zawodowych – p. Agnieszka Sędkowska, która pragnie rozwijać umiejętności swoich uczniów.