Wyjazd edukacyjny – „Zielona Brama” w Przywidzu

Dodano: 14-05-2015

Dnia 17 kwietnia 2015r. w 11-osobowej grupie, z naszymi nauczycielkami – panią Beata Kramp i Agnieszką Sędkowską, uczestniczyliśmy w wyjeździe edukacyjnym do „Zielonej Bramy” w Przywidzu. Na miejscu przywitał nas sam szef kuchni i gastronomii – p. Tomasz Szydzikowski, który oprowadził nas po całym terenie i opowiedział, na czym polega praca personelu. Mieliśmy okazję również degustować różnego rodzaju pierogi, które tutaj są bardzo popularne.

Na terenie posiadłości znajdują się: warsztat kowalstwa artystycznego, stadnina koni, winnica, lotnisko dla awionetek, pierogarnia, stok narciarski, pensjonat oraz hotel wraz z restauracją. „Zielona Brama” zajmuje się organizacją różnych koncertów, atrakcji ślubnych, zielonych szkół itp. Właściciele mają wiele nowych pomysłów, dotyczących rozwoju tego miejsca – aktualnie buduje się duża sala bankietowa.

Dzięki wyjazdowi do Przywidza poznaliśmy wielu ludzi, dla których praca jest ich pasją, ale dostaliśmy też propozycje pracy w gastronomii. Właściciele zachęcali nas do pracy w naszym zawodzie i podkreślali, że praca zawodowa powinna sprawiać przyjemność, bo wtedy realizujemy siebie i swoje marzenia. Serdeczność gospodarzy i pracowników sprawia, że „Zielona Brama” to miejsce wyjątkowe.