III edycja projektu „Kuchnia z ikrą”

Dodano: 14-05-2015

W kwietniu 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie rozpoczęła się trzecia edycja projektu „Kuchnia z ikrą”. W projekcie tym wzięli udział uczniowie z naszej szkoły z rożnych klas, a opiekowały się nami dwie nauczycielki przedmiotów zawodowych – Joanna Skrzypkowska i Agnieszka Sędkowska. Celem i założeniem projektu była promocja rybnej kuchni regionalnej.

W trakcie pierwszych warsztatów uczniowie mieli okazję spotkać się z mistrzem kuchni – p. Kazimierzem Żołnowskim. Pod jego czujnym okiem nauczyli się przygotowania przekąsek oraz zup na bazie ryb, przygotowując miedzy innymi: pstrąga w galarecie, tymbaliki rybne z łososia, bigos rybny oraz przepyszną zupę rybną ze świeżą miętą.

Podczas kolejnych zajęć spotkali się z kolejnym mistrzem kuchni – p. Krzysztofem Szulborskim, z którym przygotowywali dania główne, w oparciu o ryby i owoce morza. Mule w sosie koperkowym wywarły na nas największe wrażenie smakowe. Oprócz nich poznaliśmy jeszcze inne owoce morze oraz ryby, które przy zastosowaniu odpowiednich technik kulinarnych, zostały wykorzystane przy produkcji potraw. Podczas pracy panowała miła atmosfera, wszyscy z wielkim zainteresowaniem zgłębialiśmy tajniki wiedzy mistrzów, a ich cenne rady pozostaną nam w pamięci na długo.

Ostatnie nasze spotkanie odbyło się w przetwórni rybnej „Szkuner” we Władysławowie. W trakcie zajęć młodzież w praktyce zapoznała się z cyklem obiegu przetwórczego ryb – od momentu wyjęcia ich z wody, po obróbkę wstępną (patroszenie, filetowanie) poprzez przygotowanie ich do transportu. Zajęcia praktyczne okazały się kolejnym cennym doświadczeniem, które było możliwe dzięki uczestnictwu w projekcie „ Kuchnia z ikrą”.