Uroczyste pożegnanie klas maturalnych 2015

Dodano: 29-04-2015

Dnia 24.04.2014r. odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas kończących szkołę – IV T i III LO.

W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście (m.in. wójt Gminy Somonino p. Marian Kryszewski, ks. Piotr Kardas, przedstawiciele Rady Powiatu) oraz licznie przybyli rodzice absolwentów.

Uroczystość rozpoczęła się, tradycyjnie już, przemówieniami pani Dyrektor Elżbiety Świętoń oraz wychowawców – p. Moniki Dobke i p. Karola Kowalewskiego. Po miłych słowach nastąpiło uroczyste wręczenie świadectw, wyróżnień i nagród dla uczniów oraz listów gratulacyjnych dla rodziców. Absolwenci skierowali też kilka ciepłych słów do wychowawców, dyrekcji i nauczycieli oraz uhonorowali ich kwiatami.

Część artystyczną uroczystości przygotowali uczniowie klasy III Ta. Zaprezentowali oni dwa skecze z życia szkoły i zaproponowali starszym kolegom sentymentalną podróż przez ich przygodę z ZSP w Somoninie – w formie prezentacji multimedialnych. Na koniec wręczyli im pamiątkowe upominki.

Swoje wyróżnienia dla absolwentów wręczyli też przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

W czasie uroczystości nastąpiło też uroczyste przekazanie sztandaru uczniom klas młodszych.

Po uroczystości rodziców i gości zaproszono na słodki poczęstunek przy kawie.