„Kuchnia z ikrą”

Dodano: 16-01-2015

Dnia 14 stycznia 2015 roku w ramach projektu „Kuchnia z Ikrą” odbyły się już ostatnie zajęcia ze sporządzania potraw z ryb, zorganizowane we Władysławowie przez Lokalną Grupę Rybacką. Na początku spotkania pan Krzysztof Szulborski zdradzał nam tajniki pracy i życia kucharza. Prezentował różne warianty podania dania i jego dekoracji. Pod jego okiem przygotowywaliśmy dania główne z ryb, a były to wspaniałe pierogi z łososiem i miętą, papardelle z łososiem w sosie śmietanowym z tuńczykiem, mini pierożki rybne na sosie koperkowym oraz pstrąg nadziewany na puree marchewkowym. Na deser zrobiliśmy brownie czekoladowe z owocami. Tak wspaniałe potrawy udało nam się przygotować pod kierunkiem mistrza a także i posmakować. Warsztaty przebiegały w sympatycznej i przyjaznej atmosferze, że aż szkoda było się rozstawać zarówno z mistrzem jak i młodzieżą z Władysławowa, z którą praca na warsztatach okazała się wielką przyjemnością. Opiekunem podczas tego spotkania była pani Agnieszka Sedkowska, która razem z nami przygotowywała potrawy i dbała o ich ukazanie się na zdjęciach.
Podsumowując projekt ” Kuchnia z Ikrą” możemy jednogłośnie stwierdzić, iż odmienił on nasze podejście do spożywania różnych gatunków ryb i owoców morza oraz poszerzył nasze wiadomości. Dzięki wspaniałym mistrzom kulinarnym takim jak: Krzysztof Szulborski i Kazimierz Żółnowski, mieliśmy możliwość podnieść nasze umiejętności praktyczne i rozwinąć zainteresowania. Dziękujemy za uczestnictwo w tak wartościowym projekcie.

grupa II z opiekunem