„Koncert świąteczny”

Dodano: 09-12-2014

imagesW piątek, 5 grudnia 2014r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie odbył się „Koncert świąteczny”, na który przybyły rodziny naszych uczniów z młodszymi pociechami, seniorzy i nasi absolwenci. Przybyłych gości przywitała dyrektor szkoły – Elżbieta Świętoń w iście świątecznej scenerii. Koncert poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Malwina Flisikowska z kl. II i Sylwia Drawc z kl. III Technikum, w towarzystwie szkolnego zespołu wokalnego, który zachęcał wszystkich do wspólnego śpiewania, bo taki przyświecał nam cel. W koncercie wystąpili uczniowie z kl. III Tb z piosenką własnego autorstwa, do melodii utworu „Bałkanica”. Kolejną wielką niespodzianką był występ gimnazjalistek z Somonina, które przybyły z panią Sylwią Woelke i zaprezentowały świąteczny repertuar w języku angielskim. Gratulujemy im raz jeszcze popisu i dziękujemy za ten mikołajkowy prezent. Jak na naszą szkołę przystało, nie obyło się bez kaszubskiego humoru, który ze swoistym wdziękiem, kabaretowo przedstawili: Piotr Wiczkowski i Natalia Myszk – uczniowie kl. IV Technikum. Z kolei szkolne kółko teatralne brawurowo wystawiło przedstawienie zatytułowane „Wesołe kumoszki z Windsoru”. Finałem muzycznej biesiady była kolędy wykonana przez nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Jak to w mikołajkowym czasie być powinno, było i wesoło i bardzo słodko, zwłaszcza na stołach. Każdy z gości otrzymał paczuszkę świątecznych pierników, przygotowaną przez naszych uczniów – kucharzy i samorząd szkolny. Dla najmłodszych dzieci był kącik zabaw, zaś wszyscy zainteresowani świątecznymi dekoracjami, mogli je zakupić na kiermaszu, zorganizowanym przez uczniów. Na kolejne przedświąteczne spotkanie zapraszamy już za rok.

Samorząd Uczniowski z ZSP w Somoninie